Моє вітаннячко з України, від Наконечної Світлани! (Житомир. 48 років)
Я закінчувала Житомирський Державний Педагогічний Університет. Працювала з дітьми.
Англійська потрібна мені та чоловікові для спілкування за кордоном і для роботи.
Обоє вивчали її в школі, але хороших результатів не досягли. Отож сподівалися знайти методики, які дієво допомогли б запам'ятати більший об'єм лексики, зрозуміти граматику цієї мови і почати без страху спілкуватися та із задоволенням розуміти улюблені фільми та книжки в оригіналі. Та все було не так просто, у мене була особиста проблема: ненавиділа англійську вимову і страшенно дратувалася в процесі вивчення цієї мови, півгодини - і книжка летить через усю кімнату, а я в стані пробудженого вулкану! І що з тим поробиш?!
На момент початку вивчення курсу я сильно захворіла, напади тиску та головного болю крали не години, а дні мого життя, провали в пам'яті мене лякали, отож я вирішила рятувати мозок: нарощуватимемо синапси, я не здамся так легко! І ось ці методики, які мені сподобалися просто одразу, з першого переглянутого вебінару, допомогли мені впевнитися у тому, що мій мозок живий, і житиме далі, та ще й англійську ми осилимо (а з часом можливо і німецьку та польську, бо ж навички вже є, і матеріали для вивчення мені також на цьому курсі не пожаліли, дали).
Отож про деякі навички... На початку курсу в мене була просто істерика: в мене немає чіткої програми вивчення мови, а найбільше - нема підручника, де б усі матеріали були вже вибрані і разом. Але виконуючи урок за уроком, я заспокоїлась, отримала багато матеріалів, навчилася в них орієнтуватися, обирати і швидко знаходити в інтернеті нові, які б МЕНІ ПОДОБАЛИСЯ І ПІДХОДИЛИ. Отож, тепер я знаю, де і вмію знаходити потрібні матеріали.
Це мені дуже допомагає у житті, я не боюся розпочинати нові справи. Так було із природним землеробством, з кролівництвом, з орхідеями, з кролівництвом, так і з мовою, і я вірю, що ще обов'язково вивчатиму щось нове, а найперше, мабуть, німецьку. Не варто боятися вчитися новому.
Дуже корисно проговорювати важливе для запам'ятовування вголос, це дійсно допомагає. Щось почула - повторила ВГОЛОС! Вивчати слова, українські чи англійські, просто надзвичайно допомагають дієві методи: метод асоціацій, фонетичний, графічний, лангуаге. Особливо коли доповнюєш це все уявленням звуків, запахів, супроводжуєш діями, і чим абсурдніша картинка, чим незвичайніша, тим швидше і надійніше запам'ятовуєш. Так можна запам'ятовувати і форми неправильних дієслів (шут стріляє в шорти...).
Але найбільше мені сподобались дві дієві поради. Перша: занурення у мовне середовище, пасивне прослуховування знімає стрес, втому від звучання мови, ти краще розумієш фонетику, розрізняєш звуки і англійська вже не видається мені такою незрозумілою і нечленораздільною. Я починаю чути знайомі слова, не втомлююся швидко, радію як ніколи раніше і при кожній нагоді біжу вивчати мову як за смаколиком! І друге. Вчити слова не треба. Треба про них фантазувати, малювати їх, придумувати картинки, доповнювати дією, звуками, смаком, відчувати на дотик, вплітати в розповідь чи картинку, смішну, неочікувану - і це класно! І просто повторювати вчасно весь цей смішний балаган (Стінг-кусається).
☺️Дуже вдячна за курс. Усім успіху. На все добре.
Светлана Наконечная